Ласкаво просимо до Cheltenham Minster

Ласкаво просимо до Cheltenham Minster

Кожної неділі об 11 годині в церкві відбувається ранкова молитва або Святе Причастя.

Ласкаво просимо до Cheltenham Minster. Дякуємо, що завітали до нас, сподіваємося, що вам тут сподобається.

Ви знаходитеся в найстарішій будівлі Челтнема. Християни проводять тут богослужіння вже понад 800 років. Це парафіяльна церква Челтнема, у 2013 році вона отримала почесну назву Minster, яка присвоюється церквам особливого значення в Англії.

Цей путівник розкаже вам історію церкви, якаможливо надихне вас впевнитися у вашому власному шляху віри.

Путівник для відвідувачів Cheltenham Minster.

  • Хоча купіль виглядає дуже старою, але вона є вікторіанською репродукцією старовинної купелі. У 1859 році, коли церкву закрили на реставрацію, купіль було перенесено до готелю Sun Inn на High Street (нині зруйновано), де вона використовувалася як водопій для коней.

    Купіль утримує воду під час хрещення. Вона стоїть біля дверей, символізуючи початок подорожі, оскільки хрещення для вірян знаменує початок довічного шляху віри.

  • Біблія говорить нам про те, що Ісус любив трапезувати з людьми. Тут зображено, як Ісус вечеряє зі своїми найближчими друзями, дванадцятьма учнями, ввечері перед своєю смертю на хресті.

    Під час цієї особливої ​​пасхальної трапези Ісус благословив хліб і вино і сказав учням, що вони символізують Його тіло і Його кров. Християни приймають хліб і вино під час служби Причастя, і це є нагадуванням про смерть Ісуса на Хресті – він помер, щоб врятувати їх від гріха та смерті.

  • Це серце будівлі. Чи можете ви уявити собі, скільки тисяч людей пройшли цим шляхом у значні моменти свого життя? Христини, весілля, похорони…

    Уявіть, скільки молитов було піднесено на цьому місці.

    Давайте зупинимося на мить і відчуємо мир та спокій Мінстера.

    Не дивно, що стільки людей приходило сюди протягом століть, щоб провести час з Богом.

  • Відображає вознесіння Ісуса на небеса з Оливкової гори поблизу Єрусалиму.

    Ісус воскрес і прощається зі своїми учнями, щоб повернутися до Бога, Свого Отця. Два ангели обіцяють, що одного дня Ісус повернеться знову.

    Християни з нетерпінням чекають того дня, коли Ісус повернеться та виправить світ.

    Чи бачите ви сліди Ісуса?

  • Спочатку це був ґанок і вхід до церкви. Зверніть увагу на красиву стелю зі складними візерунками, схожими на зірки? Ця стеля зберегляся зі середньовіччя – ви можете уявити, скільки часу знадобилося каменярам на її створення? Можна сказати, що в такий спосіб вони прославили Бога.

    «Коли я подивлюсь на Небеса, які Ти виліпив, на ясні зорі з місяцем, які створив Ти, я думаю: Хто є той син людський, що Ти про Нього пам’ятаєш, хто є той чоловік, котрого помічаєш Ти?»

    Псалми 8:4-5

  • Над старим баптистерієм є кімната, до якої ведуть зовнішні гвинтові сходи. Вважається, що спочатку тут зупинялися приїжджі священнослужителі, хоча мабуть вона досить холодна та з протягами! З 1729 року тут розміщувалася благодійна школа для бідних дітей «Blue Coat School» (називалася так за синім кольором шкільної форми). Школа Челтнему була вперше заснована на High Street у 1683 році після того, як місцевий меценат Джордж Таунсенд (George Townsend) почав виділяти по 4 фунти щорічно «на навчання бідних дітей читанню та письму».

    У 1847 році школа переїхала в будинок на Devonshire Street, де працювала до 1993 року.

  • Зоряно-смугастий прапор знаходиться тут з часів Другої світової війни. Він був подарований церкві генерал-лейтенантом армії Сполучених Штатів Джоном К. Е. Лі та його штабом, який дислокувався в Челтнемі під час війни та відвідував служби в Minster.

    Другий прапор є полковим штандартом 9-го батальйону Глостерширського полку і містить бойові відзнаки Першої світової війни. Батальйон був розквартирований у Челтнемі взимку 1914 року перед тим, як відправитися воювати у Францію та на Балкани.

    Банер, що висить між ними, був створений і вишитий ознаменувати зустріч церковних лідерів, що відбулася в Челтнемі в 1928 році.

    Ці нагадування про війну спонукають нас постійно молитися за мир у світі сьогодні.

  • Це неймовірно гарне вікно виглядає ідеально, але у візерунку навмисно допущена помилка, щоб нагадувати нам про те, що лише Бог є досконалим.

    Ви бачите її? Зверніть увагу на менші пелюстки, які оточують центральні вісім пелюсток

    Посередині вікна зображено ягня, пронизане мечем. У Біблії Ісус описаний як ягня, яке було принесене в жертву. Це ілюстрація жертви Ісуса, цого смерті на хресті, щоб ми могли бути прощені за наш гріх.

    Слова, написані на восьми пелюстках навколо ягняти, взяті з Об’явлення, останньої книги Біблії:

    «Достойне ягня, заколене, прийняти силу, багатство, мудрість, силу і честь, славу і благословення. Амінь» (Об’явлення 5:12)

  • Ось ви стоїте під вежею та шпилем церкви – однієї з найстаріших частин будівлі. Вершина шпиля знаходиться на висоті 51 метр над підлогою церкви.

    Вгорі ви бачите круглий отвір у стелі, який використовується для керування дзвонами дзвіниці.

    У вежі 13 дзвонів. Їх відлили у 2017 році. Найбільший дзвін, тенор, важить трохи більше тонни. Сім старих дзвонів 1823 року були перелиті в нові дзвони. За традицією дзвони сповіщають про те, що проходить служба. Зараз вони дзвонять по неділям вранці.

  • На кафедру кладуть Біблію, коли її читають вголос під час служби.

    Кафедри традиційно мають форму орла з розпростертими крилами. За традицією це символізує апостола Івана, одного з чотирьох авторів Євангелій.

    Прислухайтесь і почуйте, як Бог промовляє до нас з Біблії.

    «Твої слова, немов світильник під ногами, освітлюють мій шлях».

    Псалми 119:105

  • Це найдовший меморіал у храмі в пам'ять про капітана Генрі Скіллікорна (Henry Skillicorne), який значно вплинув на розвиток Челтнема, як курортного містечка. Генрі Скіллікорн два терміни прослужив в церкві старостою (Churchwarden). Він також був активним членом церковної ради (Vestry) та допомагав священнику в церковному служінні.

  • Френсіс Клоуз (Francis Close) був призначений священником St. Mary’s в 1826 році і служив протягом 30 років. Він був відомим проповідником та євангелістом і досить суперечливою постаттю. Під час перебування в Челтнемі він заснував чотири церкви, чотири школи та педагогічний коледж, який пізніше став частиною Глостерширського університету. Але він також був явним противником алкоголю, тютюну, театру та скачок! У 1829 році його проповідь про зло кінних перегонів була настільки переконлива, що скачки в 1830 році були зірвані. А наступного року була вщент спалена трибуна!

  • Це найстаріша меморіальна дошка у церкві, на ній зображені суддя Вільям Ґревіль (William Greville) та його дружина Марджері. Вільям Ґревіль був лицарем і володів маєтками та землями Arle Court у Челтнемі. Він помер 11 березня 1513 року під час правління Генріха VIII. Вільям залишив майно у фонді, який накопичував 25 шилінгів щорічно на хліб бідним (нині це було би £1112).

    Придивіться уважно, чи побачите, скільки синів і дочок було у Вільяма та Марджері?

  • Тут під час Служби Причастя діляться хлібом і чашею вина. Ісус сказав своїм учням ділитися хлібом і вином на згадку про Його смерть, яка врятувала нас від гріха та смерті.

    Праворуч від столу ви бачите маленький кам’яний умивальник у стіні. Він датується 1350 роком і називається ‘piscina’. Тут мили чашу та блюдо, які використовувалися для Причастя.

    Відразу біля умивальника стоїть кам’яна лава, де священники могли сидіти і відпочивати під час тривалих церковних служб.

Купіль
Вікно Тайної Вечері  Чи помітили ви Юду Іскаріота, учня, який зрадив Ісуса? Він має темно-коричневий німб.
Вікно Вознесіння
Кімната старої школи
Штандарти
Вікно-троянда
Дзвони і вежа
Кафедра
Френсіс Клоуз
Меморіал Ґревіля
Високий стіл

Наша екскурсія наближається до кінця. Не вагайтеся затриматися на кілька хвилин, щоб посидіти й відпочити в тиші і спокої молитовної каплиці. Ви можете запалити свічку або написати молитву.

«Всі втомлені та обтяжені, приходьте до Мене, і Я дам вам відпочинок».

Від Матвія 11:28

ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ

  • У Челтнемі існувала церква, ймовірно, на місті, де зараз знаходиться Minster.

  • Згідно з дослідженням Domesday Survey (1086 рік), церква в Челтнемі мала кілька священників і 45 акрів землі. Це все належало Сайренсестерському абатству (Cirencester Abbey).

  • Ченці з Cirencester відбудовують церкву. Саме вони заклали фундамент нинішньої будівлі.

  • Зведені бічні коридори, північний ґанок та закладені вікна.

  • Розпуск монастирів Генріхом VIII призвів до знищення Сайренсестерського абатства.

    Земля, на якій стояв Minster, була передана Короною в оренду серу ГенріДжернінгему (Henry Jerningham), який передав її в суборенду фермеру Томасу Гіґґсу (Thomas Higgs), який ставився до церкви недбало.

  • Церква була занедбана, і церковні старости (Churchwardens) повідомили, що «вівтар церкви знаходиться в руїнах і занепаді».

  • Багатий лондонський купець сер Баптист Гікс (Baptist Hicks) купив землю та право призначати служителів. Він передав право призначати служителів коледжу Jesus College в Оксфорді. Це право залишалося в коледжі до 1812 року, потім перейшло Джозефу Пітту (Joseph Pitt), який згодом продав це право преподобному Чарльзу Симеону (Charles Simeon) в 1816 році, і Сімеон Траст (Simeon’s Trust) має його донині. Джозеф Пітт, який облаштував Pittville Park і околиці, продав більшу частину церковної землі під будівництво. Його спадкоємці продали святиню і право на десятину фірмі повірених.

    (Див. 1861 рік)

  • У детальному описі церкви в Челтнемі повідомляється про «красивий будинок священника з прибудовами, великою коморою, стайнями, великим ставком і невеликим садом». Також було 224 десятини лугової землі

    Сер Френсіс Бекон  (Francis Bacon) отримав право здавати церкву в оренду і продовжував здавати її сім'ї Гіґґс. Хоча вони заробляли £400 на рік від землі, вони платили двом служителям лише £10 на рік, щоб керувати церквою. Низька платня не приваблювала високоосвічених служителів. Єпархія вимагала підвищення зарплатні з метою покращити піклування про людей та їх навчання. Суперечка між сім'єю Гіґґс і Єпархією тривала 16 років.

    Зрештою було погоджено платити двом священнослужителям по £80 на рік. Роберта Волкера (Robert Walker), одного з двох служителів, попросили звільнити місце, щоб запросити досвіченішого. Він відмовився піти, і його незгода з парафіянами була передана аж до Канцлерського суду в Лондоні.

  • Джордж Вайтфілд (George Whitefield) і Джон Веслі (John Wesley) відвідували Челтнем кілька разів. Кожного разу їм відмовляли ввійти до парафіяльної церкви, і вони проповідували на вулиці перед великими натовпами людей.

  • Король Георг III (King George III), Королева Шарлотта (Queen Charlotte) та три їхні доньки відвідали Челтнем попити мінеральні води. У першу неділю королівська група прийшла на богослужіння до парафіяльної церкви, і хор був настільки переляканий, що не зміг співати, але ситуація зі співом покращилась вже наступної неділі. У церкві не було органа, але було придбано хороший фагот.

  • Парафіяльна церква стала маленькою для зростаючої кількості населення Челтнема, тому було побудовано ще чотири церкви: Holy Trinity, St James’, St John’s та St Paul’s. У трьох із цих церков люди робили річні внески або платили один шилінг за місце – нині це було би £4.75. Але церква St Paul’s була побудована на кошти з пожертв, тому була безкоштовною і «радо приймала бідних».

  • Виявилося, що склепіння під костелом були антисанітарними, галереї небезпечними, а контрфорси веж потріскалися – церква була закрита.

    На місці нинішньої церкви St Matthew’s на Clarence Street була побудована тимчасова церква з гофрованого заліза. Галереї були винесені, склепіння запечатані, а підлога покрита дев'ятьма дюймами бетону. Було встановлено нові лавки, і парафіяльну церкву знову відкрили для богослужінь у 1861 році.

  • Преподобний Едвард Вокер (Edward Walker) був священником і купив парафію. Це означало, що він став першим Ректором Челтнема. Зібрання було занадто великим для будівлі. Тимчасову церкву замінили на церкву St Matthew’s. Це було завершено в 1879 році. Ректор преподобний Кенон Белл (Canon Bell) хотів, щоб церква St Matthew’s стала парафіяльною церквою замість St Mary’s, вле не отримав підтримки і не зміг це втілити.

  • У неділю, 3 лютого, єпископ Глостерський Майкл Перхем (Michael Perham) призначив статус парафіяльній церкві Cheltenham Minster. Під час церемонії єпископ Майкл сказав: «Це абсолютно ідеальне місце, щоб бути релігійним центром усього міста, а не лише його парафії».